Co to jest brodzik podpłytkowy?

W kontekście remontu mieszkania staramy się je tak zaadaptować, by było nie tylko przytulne, ale i nowoczesne. Sama inwestycja w elektronikę nie wystarcza – nasz dom niekoniecznie musi wyglądać, jak żywcem przeniesiony z serialu „Czarne lustro”, jednak istotnym udogodnieniem jest wykorzystanie modnych trendów architektonicznych. Zalicza się do nich między innymi odpływ liniowy. Przyjrzyjmy się mu zatem nieco bliżej.

Efektywność i prostota montażu

Tego typu rozwiązanie, nazywane też przez niektórych brodzikiem podpłytkowym, polega na umieszczeniu odpływu wody pod posadzką. Dokładny montaż gwarantuje brak wystawania jakichkolwiek elementów ponad linią podłogi. Natomiast sama instalacja nie powinna przysporzyć problemów nawet niewykwalifikowanemu robotnikowi. Oczywiście pod warunkiem, że sumiennie  wykona powierzone mu zadanie.

Odpływ liniowy i jego zalety

Odpływ liniowy posiada szereg zalet. Przede wszystkim eliminuje zakładanie progów i różnego rodzaju stopni a jak powszechnie wiadomo, są one normą, jeśli chodzi o tradycyjny brodzik do łazienki. Ponadto wizualnie powiększa pomieszczenie oraz tworzy z nim spójną całość. Pozwala też na założenie kabiny o niekonwencjonalnych wymiarach lub kształtach.

Zaopatrz się w kompletny system

Już w trakcie kupna brodzika podpłytkowego warto myśleć perspektywicznie. W związku z tym najlepiej zainwestować w cały zestaw, dzięki czemu unikniemy dostawania się wody pod płytki oraz zapewnimy optymalny spadek odpływającej wodzie.

A może konwencjonalny brodzik do łazienki?

Dla osób, którym niekoniecznie przypada takie wyjście do gustu, zawsze pozostaje tradycyjny brodzik do łazienki. Wykonany z akrylu, ceramiki, stali czy kamienia naturalnego na pewno będzie spełniać swoją funkcję, a przy odpowiedniej konserwacji posłuży przez długie lata. Zobacz więcej na https://vigourpolska.pl/brodziki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *